"Az évtized egyik legjelentősebb tömegközlekedési fejlesztése valósult meg 2014 őszére Budapesten. Egy olyan integrált közösségi közlekedési rendszer épült ki, amely valós idejű, percre pontos forgalmi tájékoztatást nyújt, teljes mértékben kiváltva a főváros felszíni tömegközlekedésének jelenlegi korszerűtlen, idejétmúlt, egymással össze nem illő utastájékoztatási és forgalomirányítási rendszereit." - olvasható a Forgalomirányítási és UtasTÁjékoztatási Rendszeről, azaz a FUTÁR-ról a Budapesti Közlekedési Központ honlapján.
Mindenki tudja azonban, a 7 milliárdos projektet milyen botrányok övezik, ráadásul még a mai napig sem működik teljes körűen. Ezen poszttal egy hihetetlenül amatőr baklövésre világítok rá, ami ékes bizonyítékkal szolgál arra, ennyire hülyék tényleg csak a BKK-nál lehetnek.
A kábeltolvajok évente százmilliós károkat okoznak a BKV-nak, eddig hathatósan nem sikerült felvenni a bűnözőkkel a versenyt. Egyik eszköze a harcnak az úgynevezett kémvillamosok. Ebből öt van Budapesten, feladatuk az éjszakai órákban a kényes vonalakon való őrjáratozás, gyanús körülményekre való felfigyelés, olykor a tolvajok megzavarása.
És akkor jött a BKK FUTÁR weblap és applikáció, ahol a budapesti, BKK-hoz tartozó tömegközlekedési eszközök mozgását bárki online követheti. Annyira jól sikerült a szolgáltatás, hogy még a kémvillamosok is felkerültek rá. Az illetékesek a bakiról tudnak, de ezidáig nem tettek ellene.
Weben:
Mobilon:
A képeken az látszik, hogy 41-es járatnak álcázva közlekedik a kémvillamos a XI. kerületben, a Susulyka utca mentén. Csakhogy éjjel egy óra után itt menetrend szerint villamos nem jár, így egyértelműen a kémvillamosról van szó. A tesztem alapján amúgy nem csupán a Budafoki kocsiszínből induló kémvillamost leplezi le a FUTÁR.
A tolvajok talán már ki is használták a BKK közreműködését, hiszen szeptember 22-re virradó éjszaka a 41-es vonalán kábellopás történt, ami miatt jó időre pótlóbuszokat kellett beállítani.