Teljesen idejét múlt, és több szempontból is hátrányos jogi forma a lakóépületek üzemeltetésére a lakásszövetkezet. Vegyük csak például azt, hogy a 2016. évi IX. törvény rájuk is kiterjed, és csak 1 napot kell csúszni valamelyik számla utalásával, máris rádobható a 40 eurós költségátalány.
Ahogy a társasházaknál, úgy a lakásszövetkezeteknél is a tulajdonosok által éves közgyűlés van, amikor elfogadják az éves költségvetést. Hogy lehet akkor, hogy Rátz László utca 36-46. szám alatt lévő Kelenföldi 5. sz. Lakásfenntartó Szövetkezet - a cégbíróság adatai szerint - 2012. december 3. óta a DHK Hátralékkezelő és Pénzügyi Szolgáltató Zrt. által végrehajtás alatt áll? Nem lett volna a tulajdonosok kötelezettsége a megfelelő összeg előteremtésére? Ennyi idő alatt hogy hogy nem zárták el akkor a fűtést?
A szövetkezet 2017. évi beszámolója szerint 6 479 000 Ft saját tőkéje, 1 530 000 Ft rövid lejáratú kötelezettsége volt. A lakók közös költség tartozása 1 810 000 Ft-ot tett ki. Vajon mi lehet az oka, hogy nem rendezik a tartozásukat, ha van pénz a számlájukon? Egyáltalán a kb. 180 lakásos panelházban a tulajdonosok tudnak arról, hogy a szövetkezet vezető tisztségviselői mit művelnek?