A szabálysértési törvény módosításának hatályba lépése után nem tétlenkedett az újbudai önkormányzat, egyből felszámolta a Vahot utcai bolhapiacot.
A történet még a rendszerváltás körüli időkre nyúlik vissza, akkor a Kelenföldi Szabadidőpark (mai Bikás park) nagy parkolójában MDF-piac nyílt, ahol szombatonként a mezőgazdasági termelők árusíthattak. Ez felhígult formában a mai napig nagy sikerrel zajlik, az árusok helypénz fejében kínálhatják portékáikat. A probléma azután kezdődött, hogy a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény egyes rendelkezéseit az Alkotmánybíróság hatályon kívül helyezte. Ezzel viszont kánaán nyílt az illegális árusoknak, akik ellen nem lehetett hathatósan fellépni.
Az önkormányzat így partner lett, hogy a Vahot utcában az MDF-piacra ránőve, a metróállomás építéséhez közelebbi részen bolhapiac működjön. Bár a rendőrség és a közterület-felügyelet a lehetőségeinek keretében mindent megtett, hogy rendet tartson (folyamatos igazoltatás, körözött bűnözők kiszűrése, nagy pengéjű kések és másolt VHS-filmek árusításának megakadályozása), minden tekintetben áldatlan állapotok uralkodtak.
Az alkotmánybírósági döntés nyomán az Országgyűlés módosította a szabálysértési törvényt, ami október 15-ével hatályba is lépett. Most már nincs kiskapu az illegális árusításra, az önkormányzat pedig nem partner olyanban, amely nem kulturális körülmények között zajlik, pontosabban nem vetheti ki rá a sarcot.
Így hát október 19-én, szombaton hajnalban a rendőrök, közterület-felügyelők, polgárőrök megszállták a Vahot utcát, és megakadályozták, hogy az engedély nélküli árusítás megkezdődjön. Az egyik fán egy felhívás várta az árusokat, miszerint rendezett körülmények között a későbbiekben - a korábbinál lényegesen kisebb területen lehetőség lesz az árusításra azoknak, akik a jövőben megválnának a megunt, használt - saját tulajdonukat képező - vagyontárgyaiktól.
Az MDF piacra érkező vásárlók vegyes érzelmekkel fogadták a döntést. Volt aki felhőtlen örömének adott hangot, volt aki nemtetszését fejezte ki, hogy még 1500 forintos bevételt is sajnálnak a hajléktalanoktól (a helyszínen amúgy inkább a román vagy kisebbségi árusok voltak a jellemzőek). Sokan érdeklődtek, hogy hová költözött a bolhapiac, de fel lettek világosítva, a szabálysértési törvény módosításával ilyen típusú illegális árusításra a jövőben sehol ne számítsanak.